Crea el teu compte
Publicitat
Publicitat
Publicitat

Divendres, 20 de Juliol de 2018
Portada Actualitat Esports Cultura Entrevistes Opinió Videos

Montse Pallarès - Sant Adrià de Besòs - 28/6/2010

El Cryptshow Festival presenta la programació per aquest juliol
- Els dies 14,15,16,17 i 18, a l'Ateneu adrianenc

Cartell del Cryptshow 2010, obra de Joan Ignasi AlonsoEl proper mes de juliol Sant Adrià tornarà a passar por. Un any més, arrenca el Cryptshow Festival amb una programació excel•lent, amb projeccions de curts, sèries d’animació, llargmetratges, documentals, el seu característic concurs de relats i The Cryptshow Party, una festa de disfresses, entre altres.

Del 14 al 18 de juliol, ambdós inclosos, tot aquell fanàtic de la cultura més underground del cinema fantàstic i de terror, podrà gaudir d’això i molt més a l’Ateneu Adrianenc (Carrer d'Andreu Vidal, 7). En la seva quarta edició, el Cryptshow Festival es consolida en la seva fita, la de fer arribar a un públic cada vegada més nombrós un tipus de cultura que no sempre es dóna a conèixer com es mereix. L’entrada per les sessions de tarda es totalment gratuïta i per les nits, el preu és de 3 euros.

Degut a l’èxit del festival, es comença ara la iniciativa Road to the Cryptshow, un “camí cap a la cripta” que mitjançant diversos actes i activitats portarà als espectadors fins a la setmana de projeccions, exposicions i taules rodones. El passat dissabte va tenir lloc el primer esdeveniment d’aquest caire, amb la festa de presentació “Sounds from the Crypt”, que va tenir lloc al local Els Genis (c/Sta Teresa, 22, Badalona) i va comptar amb les actuacions dels grups Crisis Alma, Decapitated Christ i The Dirty Weekends. També es van projectar alguns dels curts de la secció a competició d’aquest any.

El programa pel Cryptshow Festival 2010 és el següent:

 

DIA 1: DIMECRES 14 DE JULIOL

Sessió de tarda

17'00 inici del Cryptshow Festival'10

17'05 presentació de l'exposició EL TAMAÑO SÍ QUE IMPORTA

17'10 GODZILLA, KING OF THE MONSTERS, d'Ishiro Honda y Terry O. Morse

 

Sessió de nit

18'30 presentació de la SECCIÓN OFICIAL 1 i del curt ASHES

18'35 ASHES, d'Anna Aceves (fora de competició)

18'45 projecció de la SECCIÓN OFICIAL 1:

SHROVE TUESDAY

TURNO DE NOCHE

THE GROWTH

UN CHICO RARO

NOBLEZA GORILA

BABYLON 2084

20'02 (descans)

20'20 presentació del número 13 del fanzine EL BUQUE MALDITO

20'30 presentació de la SECCIÓN OFICIAL 2

20'35 projecció de la SECCIÓN OFICIAL 2:

BARCELONA-VENECIA

THE DEAFGAME

FRENTE GÓTICO

MASACRATOR

SPACE MONSTER

LOVELEY DINNER

PAPÁ WRESTLING

NOT EVEN DEATH

21'35 presentació del llargmetratge MALDITO BASTARDO

21'40 projecció del llargmetratge MALDITO BASTARDO, de Javi Camino

23’10 cierre

 

DIA 2: DIJOUS 15 DE JULIOL

Sessió de tarda

17'00 presentació del llibre CRYPTONOMIKON 3

17'15 presentació línia de terror de MINOTAURO y TIMUNMAS, amb el seu editor, José López Jara

18'00 presentació del llargmetratge MI, amb el seu director, César del Álamo

18'05 projecció del llargmetratge MI, de César del Álamo

19'35 presentació de la plataforma TAC: TERROR ARREU DE CATALUNYA

 

Sessió de nit

19'45 presentació de la SECCIÓN OFICIAL 3 y del corto SUBNORMAL ACTIVITY

19'50 projecció del corto SUBNORMAL ACTIVITY, de David González (fora de competició)

20'00 projecció de la SECCIÓN OFICIAL 3:

LO SIENTO, TE QUIERO

LÉGENDE DE JEAN L'INVERSÉ

LE CYCLE

CRÓNICAS

ARENA

CONTAINER

BURDEN

21'30 (descans)

21,45 presentació de la serie d'animació THE MONSTER HUNTER, de DKILLER PANDA

22'00 presentació de la SECCIÓN OFICIAL 4

22’05 projecció de la SECCIÓN OFICIAL 4:

OUT OF OUR MINDS

OLD NUMBER SEVEN

LOS QUE VIGILAN

DESCENTE

JUAN CON MIEDO

FALLOW

23'45 cierre

 

DIA 3: DIVENDRES 16 DE JULIOL

Sessió de tarda

17'00 HECHO EN EUROPA:

projecció del largometraje OPERAZIONE PAURA, de Mario Bava

projecció del documental HECHO EN EUROPA

Taula rodona

 

Sessió de nit

19'30 presentació de la SECCIÓN OFICIAL 5 i del curt COSA DOLENTA, FORA DEL VENTRE

19'35 COSA DOLENTA, FORA DEL VENTRE, de D González y Toni B Gallard (fora de competició)

19'40 projeccióde la SECCIÓN OFICIAL 5:

A TRAVÉS DEL OCASO

GÉNIO Y FIGURA

LA LEYENDA DEL CAMINO DEL CARANCHO

HOMELAND

INGRAVIDO

SAM'S HOT DOGS

PROTOPARTÍCULAS

THE TERRIBLE THING OF ALPHA 9

ROAD TO MOLOCH

21'25 (descans)

22'00 presentació de la SECCIÓN OFICIAL 6

22'05 projecció de la SECCIÓN OFICIAL 6:

NELLY AND LIO

YO FUI UN FREDY KRUGER ADOLESCENTE

SATAN JESUS ELVIS

THE AUBURN HILLS BREAKDOWN

DELANEY

THE HORRIBLY SLOW MURDERER WITH THE EXTREMELY INEFFICIENT WEAPON

23'45 presentació del curt CAMPAMENTO SANGRIENTO 3

23'50 CAMPAMENTO SANGRIENTO 3, de James J. Wilson (fora de competició)

00'20 Tancament

 

 

DIA 4: DISSABTE 17 DE JULIOL

 

Sessió de tarda

17'00 PREMIO HONORÍFICO “SERRA CIRCULAR” al director MIGUEL IGLESIAS BONNES:

projecció del largometraje LA MALDICIÓN DE LA BESTIA

xerrada amb MIGUEL IGLESIAS BONNES (director) i TOMÀS PLADEVALL (director de fotografía)

 

Sessió de nit

19'00 presentació de la SECCIÓN OFICIAL 7

19'05 projecció de la SECCIÓN OFICIAL 7:

ATAQUE DE PÁNICO

DANSE MACABRE

KABARET KADNE

ZIGURATE

HOLD YOUR FIRE

MILBE

DEAD WALKERS

20,10 (descans)

20'45 presentació del nuevo EP de MOTORZOMBIES, THE CURSE OF SPANISH HORROR MOVIES

20'50 presentació de la SECCIÓN OFICIAL 8

21'00 projecció de la SECCIÓN FICIAL 8:

SNIP

LA BATTUE

LA TERRIBLE MALEDICTION

LANGLIENA

ZOMBIE: LE DOCUMENTAL

PARIS BY NIGHT OF THE LIVING DEAD

22'25 presentació del llargmetratge RED VELVET

22'30 RED VELVET, de Bruce Dickson

00'00 ENTREGA DE PREMIOS

00'30 THE CRYPTSHOW PARTY, fiesta de disfraces

 

DIA 5: DIUMENGE 18 DE JULIOL

Sessió de tarda

17'00 SHOTS 2, projecció d'una selecció dels millors curts del festival SHOTS 2

 

Sessió de nit

18'00 presentació de LA MARATÓN

18'05 projecció del premi del jurat del CRYPTSHOW FESTIVAL’10

18'20 projecciódel llargmetratge VORACIDAD, de Anthony M. Dawson (Antonio Margheriti)

19'50 projecció del llargmetratge BAHÍA DE SANGRE, de Mario Bava

21'10 projecció del llargmetratge LOFT, de Kiyoshi Kurosawa

23'10 projecció del premi del públic del CRYPTSHOW FESTIVAL’10

23'30 Finalitza el CRYPTSHOW FESTIVAL’10: ROAD TO THE CRYPSHOW’11

 

 





Notícies Relacionades











Has d'identificar-te per escriure comentaris. Si no estàs registrat, pots fer-ho aquí
| Edició impresa pdf | Edició impresa Online | Tarifes publicitaries | Grupo Area 96 | eltemps 1996-2014 © Àrea Besòs | Tots els drets reservats.


C/ Besòs, nº 7 - Sant Adrià de Besòs - Barcelona (Spain) C.P. 08930 Tel. 93 462 18 63
Gerencia: Jose M. Pulido | Dpto. Comercial: José Alcalá | Producción: Montse Saez | Administración | Web master: Jose Mejías | Informática: Pedro Santos | Publicidad: Jose ALcala